Nové pravidlá RyanAir v preprave batožiny

Kategórie
 
 
 
 
 

Nové pravidlá RyanAir v preprave batožiny

 

  Letecká spoločnosť Ryanair spustila od 15.01.2018 nové pravidlá v preprave príručnej batožiny.
  Už v septembri 2017 uskutočnil Ryanair zmeny týkajúce sa podanej batožiny (batožina umiestnená
  v batožinovom priestore lietadla), kedy znížil poplatok za túto batožinu z 35 € na 25 €.
  Týmto spôsobom chcela letecká spoločnosť povzbudiť cestujúcich, aby viac využívali službu podanej
  batožiny. 
  Zároveň hmotnosť podanej batožiny vzrástla z 15 kg na 20 kg pre všetky druhy tejto batožiny.
  Poplatok za batožinu sa platí pri online rezervácii vopred. Na letisku sa platí poplatok vo výške 40 €.


Zmena od 15. januára 2018:

  • Len cestujúci, ktorí si zakúpili služby Prioritný nástup, vrátane služieb Plus, Flexi Plus a Family Plus, si budú môcť vziať na palubu lietadla 2 príručné batožiny. *
  • Všetci ostatní cestujúci (teda tí, ktorí si nezakúpili Prioritný nástup) si budú môcť na palubu lietadla vziať len menšiu príručnú tašku (batoh, kabelku s rozmermi max. 35x20x20 cm), zatiaľ čo ich príručný kufor na kolieskach** (rozmery 55x40x20 cm) bude označený pri nástupnej bráne a zadarmo umiestnený pri lietadle do podpalubia lietadla.

    *Službu Prioritný nástup (Priority Boarding/PB)  si možno zakúpiť za poplatok 5 € v čase rezervácie letenky, alebo si ju možno dokúpiť dodatočne za poplatok 6 €, a to až do 1 hodiny pred odletom.

    **Ráta sa sem akákoľvek väčšia batožina daných rozmerov. Nie len kufor, ale aj väčší batoh, ruksak, cestovná/športová taška a pod.

Zdroj: www.bts.aero

Uvedené zmeny spoločnosť RyanAir uskutočnila hlavne z toho dôvodu, aby sa znížil počet meškaní letov spôsobených tým, že príliš veľa cestujúcich prichádza k nástupnej bráne s 2 kusmi príručnej batožiny.
Po zavedení nových predpisov budú pri nástupnej bráne 2 rady pre cestujúcich – prioritní cestujúci s 2 batožinami a neprioritní cestujúci s 1 batožinou.
Cestujúci, ktorí si nezakúpili Prioritný nástup si musia zobrať každú príručnú batožinu so sebou až ku nástupnej bráne, tá väčšia bude následne umiestnená do podpalubia lietadla bez poplatku.
V prípade, ak by neprioritný cestujúci odmietol odovzdať svoju príručnú batožinu do podpalubia, nebude pripustený na let a nebude mať nárok na vrátenie ceny letenky.
V prípade cestujúcich s deťmi do 2 rokov je povolená navyše malá taška pre bábätko s hmotnosťou do 5 kg.
Ak cestujúci potrebuje na palube zdravotnícke pomôcky, je potrebné vopred kontaktovať službu špeciálnej asistencie RyanAir a ozrejmiť im svoje požiadavky.

V internetovom obchode inbag.sk Vám ponúkame kufre, ktoré sú vhodné ako príručná batožina na palubu lietadiel spoločnosti RyanAir (pre cestujúcich, ktorí majú zakúpenú službu Prioritný nástup/PB).

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia